Home

اخبار موسیقی

قمصری «ارکستر موج نو» را به تالار رودکی می‌برد

بدون دیدگاه اخبار موسیقی

ششم و هفتم بهمن ماه

قمصری «ارکستر موج نو» را به تالار رودکی می‌برد

موسیقی ما – هم‌زمان با یک‌سالگی تاسیس «ارکستر موج نو» به سرپرستی علی قمصری، این ارکستر تازه‌ترین آثار این هنرمند را روی صحنه می‌برد. ساختار این ارکستر متشکل از سازهای موسیقی ایرانی و قطعات آن بر مبنای موسیقی ردیف دستگاهی تنظیم شده‌ است.
 
این کنسرت که قرار است پس از پایان جشنواره فجر اجرا شود؛ دوم، ششم وهفتم بهمن‌ماه با ۱۲۰ عضو خود به روی صحنه می‌رود. در این کنسرت، بر خلاف اجراى قبل، خوانندگان با فرمى شبیه اپراى ایرانى در فرم‌هاى مختلفى مانند آوازخوانى، تصنیف‌خوانى و اجراى کُرال چندصدایى، ظرفیت‌هاى تازه‌اى را در موسیقى ایرانى نشانه رفته‌اند. خوانندگان کُر از میان بیش از ۶۵۰ شرکت‌کننده در آزمون ورودى موج نو و از سراسر ایران انتخاب شده‌اند.
 
در این کنسرت، همچنین موسیقى بی‌کلام نقش موثر و تعیین کننده‌ای در روایت داستان خواهد داشت. در آهنگسازى این اجرا از قدیمى‌ترین و جدیدترین فرم‌ها و قالب‌های موسیقایی استفاده شده‌ است. طورى که «رِنگ» و «چهارمضراب» دیگر فرم‌ها، در رنگ‌آمیزى و بافت نوینى متجلى شده‌اند. همچنین، رهبرى این ارکستر مانند سال گذشته به عهده‌ى «پویا سرایى» خواهد بود که چندى پیش دوره‌ى رهبرى‌ارکستر را در ارمنستان با موفقیت سپرى کرده‌است.
 
بلیت‌فروشی این کنسرت ساعت ۲۰ امشب آغاز خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به وبسایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

منبع : موسیقی ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها, , ,