Home

اخبار موسیقی

«ملکی‌ها» به اندیشه می روند

بدون دیدگاه اخبار موسیقی

برای اجرای قطعاتی از موسیقی لرستان

«ملکی‌ها» به اندیشه می روند

موسیقی ما – گروه موسیقی محلی «ملکی‌ها» تیرماه جاری در تالار اندیشه حوزه هنری تهران روی سن می‌روند و به اجرای برنامه می‌پردازند. خانواده ملکی تحت عنوان گروه «ملکی‌ها» در ساعت ۲۱ پانزدهم تیرماه در تالار اندیشه حوزه هنری قطعات خود را اجرا می‌کنند. این گروه محلی که اولین کنسرت خود را به صورت آنلاین نیز تجربه کرده است، در این کنسرت رپرتواری از قطعات موسیقی لری را اجرا می‌کند. مدیر اجرایی این کنسرت آیدا امیری مقدم و تهیه‌کننده آن مجید فلاح‌پور است.

«ملکی‌ها» متشکل از هفت برادر و یک خواهر هستند که حدوداً بیست سال تجربه در زمینه موسیقی در کارنامه خود دارند. درباره گروه «ملکی‌ها» گفته می‌شود که این گروه به سرپرستی قباد ملکی یادآور گروه «کامکارها» است و نویدبخش شکل‌گیری گروه خانوادگی دیگری در عرصه موسیقی و البته این بار با محوریت موسیقی لرستان است. در این کنسرت قرار است دوازده قطعه  به همراه دو آواز، بخش اول شور  ۴ قطعه اجرا شود و دربخش دوم هم هشت قطعه که شاد هستند توسط «ملکی‌ها» به اجرا درآید و به ادعای خودشان تلاش بر این است اجرای  بسیار خوبی  تقدیم مخاطبان شود.

اعضای اصلی گروه ملکی‌ها عبارتند از: قباد ملکی (کمانچه)، مسعود ملکی (عود)، سعید ملکی (تار)، حمید ملکی (سنتور)، وحید ملکی (سنتور)، مجید ملکی (تنبک) و رامین ملکی (دف و دهل). افزون بر برادران ملکی، کاووش سهرابیان (نی)، اشکان مرادی (کمانچه)، ساسان بازگیر (تار رود؛ سازی ساخته ملکی‌ها) نیز نوازندگان مهمان خواهند بود. خوانندگی این کنسرت نیز بر عهده رادمهر علیپور است.

ساخت سازهای مختلف از دیگر فعالیت‌ها و توانمندی‌های این گروه است که تخصص نوازندگی آن‌ها را نیز دارند. این گروه از سال ۱۳۸۷ شکل گرفته و نخستین آلبوم خود را با نام «هوای لُرسو» (یاد لرستان) با صدای حشمت رجب‌زاده و دومین آلبومشان را با نام «یاد پدر» با صدای رادمهر علیپور در اوایل سال ۱۳۹۵ منتشر کرده‌اند.

هم زمان با کنسرت گروه «ملکی‌ها» و در لابی تالار اندیشه، نمایشگاهی نیز از سازهای ساخته شده برادران ملکی برگزار می‌شود. بلیت فروشی کنسرت ملکی‌ها که در ساعت ۲۱ روز ۱۵ تیرماه برگزار می‌شود از ۱۸ خردادماه آغاز می‌شود وعلاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۳۸۱۵۷۳۸۰۹ تماس بگیرند.

منبع: 

سایت موسیقی ما

منبع : موسیقی ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها, , ,