Home

اخبار موسیقی

ورود بهنوش بختیاری و آزاده نامداری به چالش سیروان خسروی و احسان علیخانی

بدون دیدگاه اخبار موسیقی

پس از انتقاد این خواننده سرشناس نسبت به برنامه‌های تحویل سال تلویزیون در فضای مجازی

ورود بهنوش بختیاری و آزاده نامداری به چالش سیروان خسروی و احسان علیخانی

موسیقی ما چند روز پیش و پس از اتمام برنامه‌های تحویل سال تلویزیون، سیروان خسروی در صفحه شخصی خود مطلب انتقادی نسبتاً تندی را منتشر کرد. او که غیرمستقیم برنامه «بهار نارنج» با اجرای احسان علیخانی را خطاب قرار داده بود، این نکته را مورد پرسش قرار داد که چرا در لحظه تحویل سال فضای این برنامه غمگین و توام با اشک حاضرین بود و . سیروان در این مطلب نوشت:« توی اینستاگرام چند فیلم از برنامه های لحظه سال نو دیدم که بشدت گریه دار و ناراحت کننده بود و هنوز از دیدنشون توی شوک هستم! واقعاً رسیدن به شهرت و پول به چه قیمتی؟ غمگین کردن بهترین لحظه سال در ازای چی؟ بازی با احساسات مردم و تظاهر تا کجا؟! بیاین سال جدید سعی کنیم بین انسانهای واقعی و انسانهای متظاهر تفاوت قائل شیم.»
 
اشاره سیروان هم به لحظاتی بود که همزمان با خواندن دعای تحویل سال توسط بهنام بانی در این برنامه، اغلب مهمانان و حتی احسان علیخانی هم گریه می‌کردند. در حالی که امسال علاوه بر مهمانان و بازیگران و چهره‌های سرشناس همیشگی، به شکل جالبی نقش خوانندگان و گروه‌های موسیقی در اغلب برنامه‌های تحویل سال تلویزیون پررنگ بود. در برنامه بهار نارنج هم بخشی با عنوان استودیوی موسیقی طراحی شده بود که در آن خوانندگان سرشناسی قطعات اغلب ریتمیک را اجرا می‌کردند و همین موضوع به جذابیت بیشتر برنامه کمک می‌کرد.
 
بلافاصله پس از این مطلب سیروان، احسان علیخانی در صفحه شخصی خود به این موضوع واکنش نشان داد. او ضمن انتشار ویدئویی از لحظات شاد و خنده‌دار برنامه‌اش و همچنین اجرای قطعات ریتمیک توسط خواننده‌های مختلف نوشت:«سال باید تحویل می‌شد، با یک تفاوت و ملاحظه، تقدیرِ تقویمِ پایان سال، ۴۰ دقیقه مانده به تحویل سال را با شب شهادت امام هادی (ع) مقارن کرد و حالا قواعد تلویزیون برای مراعات فضا، در این لحظات گفتیم چه کنیم که فقط حرف‌های بی‌ثمر و تکراری نباشد. یاد شهروز افتادم، که در آخرین روز فیلمبرداری مستند دیگری در زندان از کنارم گذشت و با همان لهجه آذری بهم گفت:«۱۲ سال زندانم و دخترم در مرکز بهزیستی زندگی می‌کند و کسی نیست که از شاکیانم رضایت بگیرد و حتی شماره تلفن مرکز بهزیستی را سالهاست گم کرده است و صدای دخترش را حتی نشنیده. با زحمت بسیار و لطف کسی که اصرارش به گمنام بودن است تمام هماهنگی‌های لازم را جهت رضایت از شاکیان شروع کردیم و شهروز ۲۸ اسفند آزاد شد. چرا جلوی دوربین دخترش را دید؟! چون هزاران نفر دیگر شبیه شهروز چشم انتظارند و وظیفه رسانه و امثال من و تو، فریادزدن برای کمک است. انعکاس دردِ مردم،که از هر کار دیگری برای آن لحظات سخت تر است از دعوت بی دلیل آدمها و تکرارِ حرفهای تکراری، کاشکی بودین و لرزیدن دست و پای شهروز و مبینا را پشت صحنه از خوشحالی میدیدین، دوست عزیزم،با دیدنِ ١ دقیقه ویدئو ٢٠ ساعت جشن و سرور را نادیده نگیر،من صدای مردم بودن،در هر فرصتی از دردِ مردم گفتن را دوست دارم،جمع کردن انبوهی از رفقای سلبریتی در یک قاب در کارنامه من در سالهای گذشته بسیار است امسال هم میزبانشان بودم با افتخار ، اما من تعهد هنرمند در هر بزنگاهی را نسبت به جامعه و مردم ستایش میکنم ، بغض مهمانانِ من در لحظه دعای تحویل سال،اشک ذوق و معرفت بود برای عقد نو عروسمان و پدر دار شدن مبینا روبرویشان ،اوجِ شادی برنامه من ، جشن عقد دو زوج کرد سر پلِ ذهابی بود که زدیم و کوبیدیم برایشان،که بهنام،شادترین را برایشان خواند و ما جیغ خوشحالی میزدیم برای نو عروسی که پدر و مادرش در دنیا نبودند و اشک شوق میریخت،٢٠ ساعت زدیم،کوبیدیم،جیغ زدیم،خندیدیم،لحظاتی از شادیهایمان در برنامه در ویدئو بالا هست ۴ روزه دیگه همه فراموش میشود ، قابِ مبینا کنارِ پدرش و حال خوبِ نو عروسانِ سر پلِ ذهابی،در بهارنارنج ابدیست، شادی فقط لبخند من و تو در لحظه نیست، شادی میتواند خلق معجزهای ساده و ماندگار در زندگی آدمهای رنج کشیده باشد، جامعه من درد زیاد دارد و انتخاب من بی تفاوتی به درد مردم نیست، تا جان دارم میگویم و نشان میدهم،بلکه شما هم معجزه ای کنی. در ضمن به لطف شما مردم مهربان، نزدیکِ یک میلیاردو ششصد میلیون تومان،پول در روز عید برای خرید تجهیزات پزشکی برای معلولین ذهنی و ارزاق مناطق محروم جمع آوری شد 
با احترام»
 
پس از واکنش احسان علیخانی نسبت به یادداشت سیروان، بهنوش بختیاری هم در حمایت از برنامه بهار نارنج و اتفاقاتش یادداشت طولانی را در صفحه خود منتشر کرد. این بازیگر که به همراه تیم تولید برنامه احسان علیخانی عازم مناطق زلزله‌زده شده بود و در لحظات تحویل سال هم حضور داشت گفت:«دو زوج اهل سرپل ذهاب…بواسطه حمایت احسان علیخانی عزیز….در برنامه بهارنارنج شبکه سه…لحظه تحویل سال… با حضور خانواده ها….. به عقد هم دراومدن…..و من‌میدونم آقای علیخانی….چقدر مالی و معنوی از این جوونها حمایت کرد….خوشحالم که به وزین ترین شکل برنامه امسالش رو اجرا کرد و دنبال این سلبریتی و اون هنرمند برای کل کل انداختن با شبکه های دیگه نبود……همین است تفاوت احسان علیخانی…..و فاصله قابل توجه او باهمه و همه…….این بشری که وقتی نگاهش میکنی….حس میکنی میتونی از تمام رازها و دردهایت بگی…..با وجود اینکه میدونی میلیونها نفر دارن تماشات میکنن…..اعتماد و صداقت در وجودش موج میزند……تنگنای مالی و اینهمه هزینه برای خوشحال کردن هموطن آسیب دیده ات؟؟؟؟؟..بابا تو دیگه کی هستی!!!!!!…….چون من‌میدونم که چقدر درفشاراقتصادی و کاری و روحی بودی…….کاری که احسان برای این عزیزان زلزله زده کرد…..چه الان چه دراوج زلزله که کمک میلیاردی جمع کرد…….برادر برای برادرگاهی نمیکنه……نمیدونم جنس این بشر رو از چی ساختن…انقدر مهربان و دل رحم؟…و انقدر بی شعار.؟؟؟…خیلی منطق و درک به خرج دادی برادر…..که امسال رقابت بر سر آوردن هنرمند راه نینداختی…امسال اصلا جای این کارها نبود…مردمانی داشتیم خیلی مهمتر از هنرمندان و سلبریتیها…..که کوه زجر بودن…و شما دعوتشون کردی به برنامت..هتل…سفره عقداز بهترین جای تهران…..کادو و عطوفت از ته دل و مهمان نوازی باشکوه….. و حتی حضوراین حقیر بخاطر این بود که بله آخر رو از خانواده های عروس ها من گرفته بودم نه به عنوان بازیگر…….شاید بخاطر اینکه من و احسان علیخانی مثل مثل مثل خواهر و برادر هستیم…..نه همکار…من در تیم احسانم…من طرفدارشم…..نه بخاطر اجرای عالیش…صورت زیباش…کاریزمای به شدت منحصر به فردش……بلکه فقط بخاطر انسانیت حیرت انگیز او….زنده باشی حضرت علیخانی که یه ایران وابسته اخلاق و مرام و باورهای عمیق و انسانی تو شدن……خوش به حالت که خدا انقدر دوستت داره
کانکس…کانکس…کانکس…..کمکی که واقعا واقعا واقعا بهش احتیاج دارن…..اهالی سرپل ذهاب
پی نوشت ۱:هیچکس…بیخودی….چیزی نمیشود..و..به جایی نمیرسد….چیزهایی هست که تو نمیدانی!!!
پی نوشت ۲:جای فرزاد حسنی و اجرای زیباش به شدت خالیست در حال و هوای عید
پی نوشت ۳:اجرای مقلب القلوب اقای بانی انقدر گیرا بودو صدای این خواننده به حدی زیباست که بغضم ناخواسته ترکیدو از ته قلبم»
 
اما چالش سیروان خسروی و احسان علیخانی که به طیف طرفدارانشان در فضای مجازی گسترش پیدا کرده بود در میان چهره‌های سرشناس هم ادامه پیدا کرد. آزاده نامداری یکی دیگر از چهره‌هایی بود که در حمایت از احسان علیخانی واکنش نشان داد و به شکل غیرمستقیم این انتقاد را از سیروان مطرح کرد که گویا او سال‌ها دور از ایران زندگی کرده است. آزاده نامداری ضمن انتشار فیلمی از حضورش در برنامه تحویل سال ۱۳۹۰ شبکه دوم سیما با اجرای علیخانی نوشت:«برخی دوستان به شکل عجیبی ازبرنامه ی بهارنارنج انتقاد میکنند که انگار سالها دور ازایران زندگی کرده اند واز فضای جامعه بی خبرند، لحظه های تحویل سال لحظه هایی پراز معنویت ،اندیشه وتأمل است،همه مردم به احسن الحال فکرمیکنند بویژه که شب شهادت درپیش باشد وهمه نگاهی به دستان پرمهر خدا واهل بیت دارند این فرهنگ ماست،منصف باشیم دربیست ساعت برنامه دقیق ترین کنداکتور بسته شد و پراز لحظه های شاد اما همراه باتأمل بود،تصور میکنم ندیدن این همه اتفاق خوب وانسان دوستانه غیر منصفانه است.»
 
حال باید دید سرنوشت چالش مجازی سیروان خسروی که خواننده بی‌حاشیه‌ای است و معمولاً نسبت به این موارد در فضای مجازی واکنش نشان نمی‌دهد چه می‌شود. چالشی که او با احسان علیخانی داشته تا کنون پای دو چهره پرمخاطب تلویزیون و فضای مجازی را هم به این اتفاق باز کرده و احتمال دارد در طول روزهای آتی تعطیلات نوروز شاهد دیدگاه هنرمندان دیگر نسبت به این موضوع هم باشیم. چون معمولاً تا پایان تعطیلات بحث برنامه‌های تحویل سال داغ و پرحاشیه است.

منبع: 

سایت موسیقی ما

منبع : موسیقی ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها, , ,